Wiosna zachęca każdego z nas do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Warto skorzystać ze sprzyjającej pogody i zachęcić również seniora do aktywności fizycznej. Ruch poprawi przemianę materii, dotleni cały organizm i pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Jaką aktywność dopasować do seniora?

Aktywny senior – korzyści

Siedzący tryb życia jest jedną z głównych przyczyn pojawiających się chorób. Osoby starsze, które na co dzień nie mają motywacji, by wyjść z domu, lubią spędzać czas biernie, co niekorzystnie wpływa na ich ogólny stan zdrowia. Aktywność na świeżym powietrzu, odpowiednio dopasowana do możliwości seniora pozwoli zachować mu przez dłuższy czas sprawność fizyczną, wzmocni mięśnie i kości. Wiele osób starszych ma problem z apetytem – regularny ruch zwiększy ochotę na spożywanie posiłków. Każda aktywność pozytywnie przekłada się na działanie układu krążenia, pokarmowego, nerwowego. Dodatkowo ruch powoduje poprawę samopoczucia i zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji.

Jakie aktywności wybrać dla seniora?

Wybór aktywności fizycznych jest bardzo dużo. Przedstawiamy najlepsze sposoby na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Aktywność na świeżym powietrzu powinna być dopasowana do możliwości seniora. Warto porozmawiać z osobą starszą i zapytać, który sposób spędzania wolnego czasu sprawia jej najwięcej przyjemności. W ten sposób będziemy wiedzieli jak dobierać aktywność do upodobań seniora, by ten mógł czerpać z niej jak najwięcej radości.

Źródło: https://laxocare.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.