O nas

Fundacja SPIN stawia sobie za cel propagowanie aktywności fizycznej, rekreacji i turystyki. Fundacja zajmuje się prowadzeniem szkoleń sportowych, organizowaniem aktywnych form rekreacji zarówno w mieście jak i podczas kilkudniowych wyjazdów, upowszechnianiem wiedzy o tym jak ważny jest ruch w życiu każdego człowieka, działalnością na rzecz ochrony środowiska, współpracą z organizacjami nurkowymi w Polsce i za granicą.

Ale SPIN to nie tylko sport i natura. Fundacja angażuje się również w aktywizację zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, matek i ojców, którzy po narodzinach małego dziecka mają problem z powrotem do pracy lub są zagrożeni jej utratą.

Dlatego też najnowszym projektem realizowanym przez SPIN to pomoc rodzicom w ich powrocie na rynek pracy oraz budowa kilku Klubów Dziecięcych na terenie Łodzi, do których z czasem dołączą Przedszkola Niepubliczne. W ten sposób odbiorcą działań SPIN-u będą nie tylko młodzi ludzie czy osoby w wieku emerytalnym, których aktywnością SPIN również się zajmuje, ale też dzieci, a nawet niemowlaki.

Bo w zdrowym ciele zdrowy duch, a to ważne dla nas wszystkich niezależnie od wieku!

Marcin Gołda

Prezes Zarządu

Pedagog, manager, doradca zawodowy, przedsiębiorca posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy oraz w zarządzaniu jednostkami edukacyjnymi, oświatowymi oraz podmiotami NGO.

Kompetencje w zakresie zarządzania innowacją oraz zarządzania w sporcie i turystyce.

Trener EQF 5 i Coach Noble Manhattan Coaching. Certyfikat zarządzania projektami PRINCE2.

Pilot wycieczek i organizator wyjazdów i wypraw turystycznych. Pasjonat i instruktor nurkowania rekreacyjnego, organizator szkoleń i wypraw turystyczno-nurkowych. Założyciel i prezes organizacji zrzeszającej instruktorów i pasjonatów nurkowania -Szkoła Profesjonalnych Instruktorów Nurkowania, działacz federacji nurkowej CEDIP. Po wieloletnim pobycie we Włoszech pozostał wielbicielem i koneserem piosenki, języka, kultury i kuchni włoskiej.

Marcelina Domanik

sekretarz zarządu Fundacji

Z zamiłowania instruktorka nurkowania i jazdy konnej, na co dzień specjalistka do spraw marketingu. Fotografka i operatorka drona. Organizatorka eventów, wyjazdów firmowych i wypraw turystycznych ukierunkowanych na aktywny wypoczynek. Pasjonatka zdrowego stylu życia, sportu i podróży.

Iwona Szmigielska

specjalistka ds. projektów unijnych

Pracownik finansowo – księgowy z 20 letnim doświadczeniem w zawodzie. Obecnie zajmuje się obsługa projektów unijnych realizowanych w zakresie aktywizacji zawodowej, tworzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych, współpracy międzynarodowej. Prywatnie miłośniczka teatru i literatury faktu, w wolnych chwilach wykonuję na własny użytek ozdobne bibeloty z materiałów tekstylnych, oraz szczęśliwa mama bliźniaków.

Anna Gruzla

ekspertka ds. rozwoju edukacji wczesnodziecięcej

Od 2018 roku pełni funkcję przewodniczącej Śląskiego Forum Dyrektorów Placówek Zapewniających Opiekę Nad Dziećmi Do Lat 3. Obecnie prowadzi własną firmę, gdzie sprawuje funkcje właściciela jak i dyrektora sieci żłobków. Prywatnie szczęśliwa mama córki Ali i syna Alana. W wolnych chwilach poświęca się
Posiada ponad 12 letnie doświadczenie zarządzania placówkami opiekuńczo-wychowawczymi.

Krzysztof Fydryszek

ekspert ds. projektów unijnych

Absolwent Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II, filia w Częstochowie. Student Uniwersytetu Łódzkiego kierunek: Stosunki Międzynarodowe. Ukończył również kurs i zdał egzaminem PRINCE2.
Doświadczenie zdobywał w jednostkach sektora publicznego m.in. sprawował funkcję pełnomocnika rektora Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
Uczestnik wielu szkoleń z zakresu: zarządzania organizacjami, zasobami ludzkimi, marketingu i PR, Akademia Designu, Zarządzanie Innowacją, Zarządzanie Projektem Kultury.
Koordynator projektów z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz programów ministerialnych.
W wolnej chwili konferansjer, Asistant Instructor CEDIP.

Maciej Pietrowski

ekspert ds. sportu i rekreacji

zakochał się w nurkowaniu, ponieważ – umiał chodzić i skakać. A głębiny to wycieczka w wymiar 4D bez kupowania biletu do kina, najtańsza wyprawa w stan nieważkości poza wyprawą w kosmos. A no i lubię pizzę . Po pizzy warto się poruszać więc w czasie nie nurkowym ruszam się z przyjaciółmi na salce bokserskiej. Będąc instruktorem boksu oraz sztuk walki – zimne dni z dala od nurkowania spędzam szkoląc młodzież. Warto w nią inwestować – nie jest ani lepsza, ani gorsza – jest taka jak byliśmy my – fajna, zwariowana, ciekawa świata. Są też dni, kiedy wieje wiatr i smaga zimnem – w taki czas wskakujemy na deski z przyjaciółmi i w Oceanie, który swoje fale rozbija o brzeg Portugalii – ślizgamy się po falach, gdzie kiedyś ciężkie galeon Vasco da Gamy pruły fale wracając z dalekich wypraw.

Katarzyna Popczyk

ekspert ds. edukacji

Absolwentka romanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz italianistyki na Sorbonie III w Paryżu, doktorat w 2003r. Nauczycielka języka francuskiego, włoskiego, tłumacz języków francuskiego i włoskiego. Doświadczenie w pracy z młodzieżą (30 lat pracy) w Gimnazjum i Liceum J.B. de La Salle w Rouen (Francja) w tym zajęcia EMI: Nauka o Mediach i Informacji. Koordynator Centrum Dokumentacji i Informacji Liceum JB de La Salle w Rouen.

Zainteresowania: nauczanie obcokrajowców języka francuskiego, praca z dziećmi uchodźców (nauka języka, zajęcia integracyjne), akcje czytelnicze dla młodzieży, czytanie bajek.

Hobby: podróże po Europie, literatura młodzieżowa, kryminalna i historyczna.

Monika Wikiera

ekspertka ds. strategii i rozwoju

Praktyk z wieloletnim stażem w obszarze zarządzania oraz rozwoju organizacji (obszary: bankowość, finanse, ubezpieczenia, produkcja, telekomunikacja, motoryzacja, handel, farmacja, medycyna, nauka i szkolnictwo, badania i rozwój, energetyka, administracja, edukacja). Ponadto trener biznesu a także certyfikowany coach ICC.

Wykładowca akademicki oraz autorka programów studiów podyplomowych z zakresu coachingu oraz kursu Train the Trainers.

Dyrektor ds. Rozwoju oraz Business& Executive Coach w firmie Organic Life S.A.; Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju MENTIS Sp. z o.o.; Dyrektor Strategicznego HR Grupy Kopex (Szkolenia, Coaching, Rekrutacja, Komunikacja i CSR), współzałożycielka oraz wykładowca/trener Akademii Rozwoju GK.

Executive Coach ICC – prowadzi procesy coachingowe, oraz trening umiejętności interpersonalnych z najwyższą kadrą zarządzającą tj. prezesami spółek, członkami zarządu oraz dyrektorami.
Dyrektor Akademickiego Centrum Coachingu w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie oraz Kierownik studiów podyplomowych: Międzynarodowe Studia Coachingu; Partner i Dyrektor Projektu w firmie Global Inspiration specjalizującej się w szkoleniach menedżerskich i doradztwie. Założycielka i Vice Prezes Stowarzyszenia Strefa Inspiracji.

Konsultant i audytor w ogólnopolskim projekcie” Instrument Szybkiego Reagowania” (ISR) wspierającym rozwój przedsiębiorstw oraz pomagającym w złagodzeniu negatywnych skutków