pexels-photo-11782304

Glamping – co to jest luksusowy kemping?

O glampingu w ostatnim czasie coraz więcej się mówi. Nic dziwnego, ten trend pozwala bowiem w pełni cieszyć się wakacjami pod namiotem i jednocześnie zerwać z typową dla tej formy spędzania czasu harcerską estetyką. Sprawdź, co dokładnie kryje się pod tym terminem. 

Co to jest glamping?

Glamping to określenie, które powstało z połączenia dwóch angielskich wyrażeń – glamour oraz camping. Można więc przetłumaczyć je jako luksusowy camping. Spędzając czas w ten sposób, podobnie jak na standardowym biwakowaniu, wybieramy się w środek lasu, w góry, nad jeziora lub morze. 

Tutaj jednak podobieństwa się kończą. Tradycyjne wakacje na kempingu niosą bowiem za sobą dosyć typowy klimat kontaktu z naturą w surowych warunkach. Glamping natomiast oferuje iście luksusowe warunki. Namioty oferowane osobom zainteresowanym glampingiem mają w swoim wyposażeniu wygodne łóżka, a nawet toalety. 

Glamping w Polsce

Glamping to zjawisko, które coraz bardziej interesuje Polaków. Wprawdzie miejsc, w których znajdziemy luksusowe namioty do wynajęcia nie ma jeszcze wiele, jednak warto przy tym zaznaczyć, że glamping nie jedno ma imię. 

Na ten moment zjawisko doskonale wpisuje się w social mediowy trend estetyzacji życia. Glamping można uprawiać w kamperze, czy nawet własnoręcznie zaaranżowanym przestronnym namiocie turystycznym. Wiele osób jednak decyduje się na noclegi w specjalnie przygotowanych przestrzeniach  – pięknych namiotach, czy nawet domkach na drzewie. 

Chociaż obecnie najlepsze kempingi dla dzieci w Polsce trzeba rezerwować wiele miesięcy przed terminem wyjazdu, glamping można zaplanować na własną rękę niemal w każdym z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. 

Bardzo duża popularność luksusowych kempingów sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na tę alternatywę dla spędzania urlopu. Obłożenie obiektów w pobliżu najbardziej popularnych miejsc turystycznych jest niezwykle duże. Kempingi są oblegane do tego stopnia, że noclegi najlepiej rezerwować przynajmniej na dwa lub trzy miesiące w przód. 

Glamping na Mazurach

Kraina Tysiąca Jezior to według wielu osób jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Nic dziwnego, że coraz więcej turystów decyduje się na glamping właśnie tam. Na luksusowy kemping możemy zdecydować się w kilkunastu lokacjach – od Olsztyna aż po Mikołajki. Wybór miejscówki również wydaje się dosyć zróżnicowany. Do wynajęcia przeznaczono luksusowe namioty zaopatrzone we wszystkie potrzebne udogodnienia. 

Jeżeli jednak namiot sam w sobie nie jest dla ciebie odpowiednim wyborem, możesz zdecydować się na domek w środku lasu. W ostatnim czasie prawdziwym hitem okazują się tak zwane domki holenderskie. 

Bliskość natury oraz wszystkich atrakcji mazurskich krain przyciąga w tamte rejony coraz więcej turystów nie tylko z Polski, ale z Europy, a nawet z całego świata. 

Glamping nad morzem

Polskie morze to kolejny kierunek obierany często przez potencjalnych miłośników glampingu. Luksusowy kemping na łonie natury, tuż przy plaży to prawdziwie utopijna wizja wakacji i przerwy od codziennych obowiązków. 

Obecnie kempingi wyposażone we wszystkie udogodnienia ulokowane są w okolicach najbardziej popularnych miejscowości turystycznych – Jastarni, Władysławowa, czy Chałup. Kemping w luksusowym namiocie, wygodnym domku, czy nawet w dobrze urządzonym kamperze może być świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicznych zabytków, czy po prostu poszukiwania swoich ulubionych plaż. 

Dzięki luksusowym namiotom nie musisz już zastanawiać się co zabrać na kemping. Wszystko, co potrzebne masz na wyciągnięcie ręki, a jednocześnie cały czas przebywasz blisko natury. 

Glamping w Tatrach

Najwyższe polskie góry co roku przyciągają setki tysięcy turystów. Nic dziwnego, że znalazło się tam miejsce także dla miłośników glampingu. Luksusowe namioty z oszałamiającym widokiem na Tatry to świetna alternatywa nie tylko dla tradycyjnego kempingu, ale także dla pokojów hotelowych. Łączy w sobie warunki wprost z luksusowego hotelu ze stałą obecnością przyrody wokół nas. 

Warto jednak zaznaczyć, że noclegi na luksusowych kempingach w Tatrach rozchodzą się jak świeże bułeczki. Zdecydowanie dobrym pomysłem będzie zarezerwowanie noclegów przynajmniej na kilka miesięcy wprzód. 

Namioty glampingowe – cena

Podobnie jak najlepsze kempingi w Europie, nasze rodzime obiekty glampingu są niesamowicie oblegane. Ten rodzaj turystyki nie należy również do tanich. Noc w luksusowym namiocie z widokiem na tatrzańskie doliny może kosztować nawet dwa tysiące złotych. Wiele zależy od wyposażenia miejsca oraz jego lokalizacji. Należy jednak przygotować się na wydatek minimum kilkuset złotych za dobę.

Glamping nie jest jednak zarezerwowany wyłącznie dla osób, które oczekują miejscówek w najwyższym standardzie. Pod ten rodzaj aktywności podciągnąć można także spędzanie czasu we własnej przyczepie, czy kamperze. Oczywiście pod warunkiem, że spełniają one warunki glampingu – są urządzone ze smakiem i oferują nam dostęp do wszystkich dóbr niedostępnych na klasycznym kempingu – prądu, toalety,  czy nawet wygodnego materaca.

Źródło: https://blog.decathlon.pl/

Udostępnij